Przegląd ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody

0
352
Przegląd ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody

Mimo iż moda jest czymś zmiennym, w którym co rusz zmieniają się trendy są w niej pewne stałe elementy. Są to swoiste modowe standardy, które nigdy nie stają się niemodne, i ubrania w takim ponadczasowym stylu warto mieć w swojej szafie. Dotyczy to zarówno garderoby damskiej, jak i męskiej. Wraz z ruchami ograniczającymi ilość generowanych odpadków, kupowanie ubrań na wiele sezonów stało się wręcz filozofią życiową – warto mieć mniej ubrań, ale właśnie takich, które nigdy nie wyjdą z mody, niż co sezon kupować nowy zestaw w taniej sieciówce. Jakie ubrania z męskiej i damskiej szafy nigdy nie wyjdą z mody i warto je mieć w swojej garderobie?

Przegląd szafy damskiej – modowe standardy

Zarówno w męskiej modzie, jak i damskiej występują ubrania, które nigdy się nie starzeją. Jednak trendy w żeńskich ubiorach zmieniają się zdecydowanie szybciej. Mimo to są pewne klasyki, które wypełnią szafę, i których nie trzeba wymieniać co roku, aby dobrze wyglądać. Takim oczywistym standardem są spodnie jeansy damskie – właściwie każda kobieta ma w garderobie przynajmniej jeden model. Oczywiście zdarza się, że zmieniają się najmodniejsze kroje tego elementu, jednak zarówno kolor, jak i materiał pozostają te same. Spodnie jeansy damskie okazują się również wytrzymałe i gdy są dobrej jakości nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Innym modowym standardem jest mała czarna, czyli prosta, sukienka w ciemnym odcieniu. Nadaje się ona zarówno na formalne wydarzenia, jak i na wyjście do klubu. Ale niezależnie od kroju nigdy nie wychodzi z mody. Wystarczy dodać odpowiednie akcesoria aby przekształcić ją w niesamowitą stylizację. Do klasyków modowych zaliczyć można również garsonkę w stonowanych kolorach, o taliowanym kroju – warto mieć ją w swojej szafie nawet jeśli nie uczestniczy się w wydarzeniach formalnych zbyt często. Gdy chodzi o obuwie czółenka na obcasie w odcieniu czerni czy szarości idealnie będą wyglądać z praktycznie każdym ubraniem.

 

Męskie ubrania, które nie wychodzą z mody i zawsze dobrze wyglądają

Mówi się, że podczas gdy kobieta na każde wydarzenie musi ubierać się inaczej, mężczyźnie wystarczy garnitur. I taka jest w większości prawda. Najważniejszym modowym standardem dla panów powinien być dobrze skrojony garnitur – najlepiej wełniany i w ciemnym kolorze. Nawet po kilku sezonach będzie on nadal dobrze wyglądał i z odpowiednią koszulą czy krawatem można dopasować go do każdej sytuacji. Oczywiście spodnie jeansy są również tym typem ubrania, który nigdy nie wychodzi z mody gdy chodzi o panów, tak jak wygodne półbuty i buty sportowe.

 

Ubrania w wysokiej jakości – odpowiedź na modowy konsumpcjonizm. Co nosić przez wiele sezonów?

Posiadanie ubrań w odpowiednim kroju i kolorze to jednak nie wszystko aby wyglądać dobrze przez wiele sezonów. Modowy konsumpcjonizm zakłada szybkie niszczenie się elementów garderoby. Aby mu przeciwdziałać należy znaleźć takie ubrania, których wytrzymałość będzie dużą, a jakość wykonania pozwoli je nosić przez wiele długich lat. Bo najmodniejsza jest jakość noszonych elementów garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here