Jakie buty optycznie wydłużają nogi?

0
310
Jakie buty optycznie wydłużają nogi?

Umiejętność tworzenia spójnych stylizacji to nie tylko dobieranie ubrań w zgodzie z aktualnymi trendami, ale również dopasowywanie odzieży i dodatków tak, aby konkretna osoba wyglądała w nich atrakcyjnie. Ze względu na różne typy sylwetki, wzrost czy wygląd każdą stylizację należy tworzyć indywidualnie. Szczególną ozdobą mogą być buty – w zależności od typu obuwie może optycznie wydłużyć lub skrócić nogi, dlatego też dobór ich powinien być staranny. Najlepiej zawsze przymierzyć kilka możliwych wariantów stylizacji i pasującego obuwia.

Dlaczego warto dobierać stylizacje korygujące niedoskonałości fizyczne?

Odpowiednio dobrane ubranie nie tylko podkreśli atuty sylwetki, ale również zamaskuje ewentualne niedoskonałości. Warto rozważyć to, jaki ma się typ budowy ciała, aby później skorzystać z tych możliwości. Wiadomo, że umiejętnie podkreślenie atutów jest łatwiejszą drogą. Jednak nie każdy ma sylwetkę, która idealnie wpisuje się w konkretny typ. Dlatego dla dobrego samopoczucia warto zminimalizować niedoskonałości i dysharmonie w budowie ciała. Ubrania i dodatki są najszybszą możliwością zmiany postrzegania danej osoby. Wiadomo, że ubrania w pionowe pasy będą optycznie wydłużać sylwetkę, zaś szpilki damskie sprawią, że nogi będą zgrabniejsze i dłuższe. Wszelkie poziome odcięcia ubrania skracają z kolei sylwetkę i osoby niższe powinny ich unikać. Gdy wybiera się ubrania tworząc nową stylizację warto brać to po uwagę – lepiej mieć mniej wariantów ubioru, ale lepiej dopasowanych do budowy ciała. Dotyczy to również ubioru służbowego – eleganckie sukienki czy spódnice mogą skrócić nogi, a cieliste rajstopy będą jeszcze potęgować ten efekt. Do tego typu ubioru pasować będą buty na platformie, które nie tylko sprawią, że nogi będą optycznie dłuższe, ale również nosząca je zyska dodatkowe kilka centymetrów wzrostu. Warto pracować nad stylizacjami, aby optycznie podkreślały zalety sylwetki – zwiększy to pewność siebie.

 

Jakie obuwie wydłuża optycznie nogi?

Znając własną sylwetkę można z łatwością dobrać buty, które nie tylko optycznie wydłużą nogę, ale również będą pasować do wielu stylizacji. Obuwie, które pasować będzie osobom o krótszych kończynach to przede wszystkim szpilki damskie. Ze względu na specyficzną pozycję jaką przyjmuje w nich ciało, każda nosząca wygląda w nich bardzo dobrze. Dla osób o niższym wzroście polecane są buty na platformie, również z obcasem w kształcie szpilki – nie tylko optycznie wysmuklą one nogę, ale również dodadzą kilka centymetrów wzrostu. Buty na platformie nie obciążają tak stawów, jak szpilki o płaskiej podeszwie na podbiciu, ponieważ zapewniają lepszy balans.

 

Nie tylko fason, ale i materiał oraz kolor mają znaczenie

Nie tylko fason obuwia ma znaczenie – lepiej wybierać buty w kolorach uniwersalnych, szczególnie jeśli mają być noszone często i do różnych ubiorów. Szpilki damskie w odcieniach czerni i szarości powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Lepiej wybierać również buty wykonane ze skóry naturalnej lub z zamszu – matowa tekstura wyszczupla stopę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here