Jak się stroi ukulele?

0
313
Jak się stroi ukulele?

Czas pandemii oraz to, że większość swojego czasu spędzamy w domu sprawiły, że bardzo chętnie uczymy się nowych aktywności i często są one powiązane z muzyką. Tak dokładnie jest w przypadku nauki gry na ukulele. Po ukulele sięgają osoby w każdym wieku. Dodatkowo, za naukę na ukulele biorą się nie tylko osoby, które potrafią grać na gitarze, ale również ci, którzy kompletnie nie mieli styczności z instrumentami muzycznymi w przeszłości. Strojenie ukulele jest bardzo podobnym procederem do strojenia tradycyjnej gitary akustycznej, więc jeśli to już wiesz połowa sukcesu.

Jak powszechnie wiadomo dobry lutnik warszawa jest w stanie czynić cuda z naszą gitarą, ale czy tylko? Nie tylko, dobry lutnik jest w stanie pomóc nam z każdym instrumentem, który ma struny. Do tego rodzaju instrumentów należą również ukulele, które w ostatnim czasie biją wszelkie rekordy popularności. Ukulele przypominają nieco małą gitarę a moda na nie zawędrowała do nas z Ameryki Łacińskiej. Czy Ty również masz swoje ukulele w domu i zastanawiasz się, jak mógłbyś je nastroić? Oto kilka rad, które mogą okazać się niezwykle użyteczne, kiedy zaczynasz przygodę z tego rodzaju instrumentem muzycznym.

Jak się stroi ukulele samodzielnie – co może się do tego przydać?

Strojenie ukulele, jak już zostało wcześniej wspomniane, bardzo przypomina strojenie zwykłej gitary klasycznej. Przede wszystkim, aby wszystko poszło zgodnie z planem musisz zaopatrzyć się w urządzenie, które pomoże ci nastroić twój instrument. Niegdyś korzystano jedynie ze zwykłych stroików dziś coraz częściej korzysta się ze specjalnych aplikacji mobilnych na telefon, które okazują się nie tylko o wiele tańsze, ale również o wiele bardziej dokładne oraz wygodne.

 

  1. Przy pomocy stroika elektronicznego bądź cyfrowego. To bardzo sprawdzona, ale trochę już archaiczna metoda strojenia. Idealnie sprawdza się przy strojeniu gitar w domu, sprawdzi się również przy ukulele.
  2. Metodą piątego progu – mimo, iż często wykorzystywana przy strojeniu tradycyjnych gitar, przy ukulele nie ma ona szansy bytu.
  3. Przy pomocy falożelu – jest chyba zbyt skomplikowana i nie da się dokładnie nastroić ukulele wykorzystując tę metodę.
  4. Przy pomocy aplikacji muzycznej – to najłatwiejsza, a zarazem najtańsza metoda strojenia ukulele w zaciszu domowym. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, aby wszystko stroiło tak jak należy.

 

Kto może nam pomóc fachowo nastroić ukulele?

Jeśli jednak nie chcesz stroić swojego ukulele w domu, dokładnie tak jak ze zwykła gitarą, możesz wybrać się do pobliskiego zakładu lutniczego. Tam fachowcy pomogą ci i pokażą jak dokładnie powinien brzmieć twój instrument. To bardzo cenne, szczególnie na początku przygody z ukulele.

Jak znaleźć dobry zakład lutniczy i czym kierować się przy wyborze fachowca?

Warto skorzystać z usług sprawdzonego zakładu lutniczego. Dokładnie przeczytaj opinie w Internecie bądź popytaj znajomych, gdzie znajdziesz zakład lutniczy, który najlepiej zna się na tym co robi i ci pomoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here