Jak przebiega montaż klimatyzacji i co oznacza współczynnik SEER?

0
330
Jak przebiega montaż klimatyzacji i co oznacza współczynnik SEER?

Obecnie, w każdym budynku mieszkalnym klimatyzacja stała się prawdziwym standardem. Nie tylko dba ono o to, byśmy za każdym razem mogli zapewnić sobie optymalną temperaturę w pomieszczeniu, ale także o to, byśmy mogli stale oddychać czystym powietrzem wolnym od patogenów. Oczywiście wybór odpowiedniego klimatyzatora i ekipy fachowców nigdy nie jest najłatwiejszy. Niemniej jednak warto wiedzieć jak przebiega montaż klimatyzacji, by móc bacznie obserwować postępy ekipy montażowej oraz czym jest określenie „SEER” używane na klimatyzatorach.

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji zawsze przebiega zgodnie z ustalonym schematem. Pierwszym etapem jest oczywiście zakupienie komponentów oraz wybranie ekipy jak np. klimatyzacja Warszawa Ursus. Kolejno przystępuje się do wyboru lokalizacji. Jednostka musi być bowiem umieszczona w takim miejscu, by zimne powietrze nie dmuchało wprost na domowników, a nawiew nie był skierowany bezpośrednio na najbardziej uczęszczane miejsca jak np. na kanapę. Po wybraniu miejsca fachowcy mogą przystąpić do montażu właściwego, czyli rozpoczynają wiercenie otworów w ścianie, tak by przewody zewnętrzne i wewnętrzne zostały przeprowadzone przez ścianę- zapewni to efektywne działanie klimatyzatora. Finalnie montuje się samą jednostkę wewnętrzną, a także podłącza odpływ skroplin. Mogą być one odprowadzane zarówno do kanalizacji, ale także i na zewnątrz budynku. Fachowcy następnie przystępują do montażu jednostki zewnętrznej, która może zostać ulokowana w elewacji lub nawet i na dachu budynku. Warto pamiętać, że miejsce na montaż jednostki zewnętrznej musi być odpowiednio zacienione. Ostatnim elementem jest przyłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej, a następnie odpowietrzenie przewodów. Na sam koniec specjaliści upewniają się, że wszystko działa poprawnie i jak najbardziej efektywnie.

SEER- co oznacza ten skrót?

Współczynnik SEER występuje zawsze ze współczynnikiem SCOOP. Okazuje się, że są to niezwykle ważne parametry, które określają przede wszystkim energetyczną sprawność urządzenia. Ocenia się ją zarówno gdy klimatyzator pracuje w trybie grzania oraz trybie chłodzenia. Można śmiało powiedzieć, że im wyższy jest współczynnik SEER oraz SCOOP tym większą zdolność ma klimatyzator, przy zużywaniu tej samej ilości energii elektrycznej. Precyzując można dodać, że współczynnik SEER odnosi się do efektywności urządzenia, które pracuje w trybie chłodzenia, zaś SCOOP określa ten sam parametr urządzenia pracującego w trybie grzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here