Dlaczego fotografia ślubna jest bardziej sentymentalna niż film video?

0
245
Dlaczego fotografia ślubna jest bardziej sentymentalna niż film video?

Bardzo popularną formą uwiecznienia naszego najważniejszego dnia, czyli ślubu jest filmowanie. Jednak trendy co roku ulegają zmianie i Państwo młodzi coraz rzadziej decydują się długie i wyczerpujące filmowanie wesela, a sięgają po usługi dobrego fotografa, który dostarczy im piękne zdjęcia.

Samą istotą uwiecznienia tego dnia nie jest jego kręcenie od rana do wieczora, lecz uchwycenie najpiękniejszych momentów, które w chwili spojrzenia na fotografię odrodzą się na nowo.

Profesjonalista, to skarb!

Na rynku fotograficznym jest coraz więcej amatorów, którzy kreują się na profesjonalistów, niestety bardzo trudno w pierwszej chwili przesiać umiejętności. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, który ma kompetencje by wybiegać do Par młodych z propozycją jest zaglądnięcie do portfolio.

Na co zwrócić uwagę w pierwszych kontaktach z fotografem? Przede wszystkim na to jak się wypowiada na temat swojej pracy i jakie składa nam propozycje odnośnie ceremonii i wesela.

Druga kwestia to ustalenie wynagrodzenia, które może w naszych oczach okazać się zbyt skromne za dobrze wykonaną pracę, lub wygórowane.

O ile zrozumiałe jest to, że początkujący fotograf oferuje konkurencyjne ceny, ponieważ dopiero uczy się pracować w zawodzie, to wygórowane ceny fotografów i ich prace wielokrotnie pozostawiają wiele do życzenia. To właśnie z tego powodu profesjonalny fotograf ślubny Warszawa, to dobry wybór, który przełoży się na najwyższą jakość fotografii ślubnych.

Trudny wybór fotografa na swój ślub

Z pewnością wybór fotografa na ślub jest bardzo trudny. Po przeglądnięciu setek zdjęć w końcu natrafiacie na osobę, która tworzy arcydzieła w dziedzinie fotografii. I to właśnie na nią stawiacie wszystkie karty. To całkiem normalne, dla każdego dobre zdjęcie oznacza coś innego. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inne poczucie estetyki.

Profesjonalizm w wykonywaniu tak poważnego fachu to zupełnie coś innego.
Jeśli fotograf marzeń został wybrany, należy ustalić plan działania, jak sesja i fotografowanie podczas ceremonii i zabawy ma wyglądać. Komunikacja między wami musi być prosta i zrozumiała. Bądźcie otwarci na propozycje fotografa, ale również powinniście być wyczuleni na działania osób, które wasz ślub i wesele chcą stworzyć pod siebie. Pierwsze skrzypce na swoim ślubie gra młoda para.

Najistotniejsze momenty w fotografowaniu na ślubie

Często popełniamy błąd myląc ilość z jakością. To, że dostaniemy mnóstwo zdjęć nie znaczy, że będą one dobre i warte pokazania najbliższym. Idąc tym tokiem rozumowania możemy zapewnić sobie niezły zawód, gdy przyjdzie do nas koperta ze zdjęciami z naszego wymarzonego, wyczekanego ślubu i wesela.

Młoda para oczekuje od fotografa uchwycenia najpiękniejszych momentów, w trakcie ceremonii w kościele i USC, a później na przyjęciu weselnym. Pierwszy taniec, podziękowanie rodzicom, zabawa z przyjaciółmi, łzy wzruszenia rodziny i szczery śmiech. Są to sytuacje, w czasie których zapisuje się nowa historia, której z naszych serc i głowy nie da się wymazać, a nawet należy zapisać dobrym zdjęciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here