Chusta czy nosidełko – co wybrać?

0
362
Chusta czy nosidełko - co wybrać?

Młody rodzic musi zdecydować, w jaki sposób chce nosić swoje dziecko. Każda z metod ma oczywiście swoje plusy i minusy. Trzeba więc zastanowić się, co ma dla nas największe znaczenie i wtedy podjąć decyzję.

Młody rodzic musi zdecydować, w jaki sposób chce nosić swoje dziecko. Każda z metod ma oczywiście swoje plusy i minusy. Trzeba więc zastanowić się, co ma dla nas największe znaczenie i wtedy podjąć decyzję.

Niesłabnącą popularnością cieszą się nosidełka dla niemowląt. Rzeczywiście, jest to wygodny sposób na noszenie dziecka. Założenie nosidełka jest proste i szybkie, nie wymaga żadnych umiejętności. Jest to więc odpowiednie rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę. Warto jednak pamiętać, że nie powinniśmy transportować w ten sposób dziecka, które nie ukończyło jeszcze trzeciego miesiąca życia. Nowoczesne nosidełka ergonomiczne dają szerokie możliwości regulacji. Dzięki temu, w prosty sposób można dopasować produkt do zmieniających się wymiarów dziecka i postury rodzica. Zaletą nosidełek jest również łatwość utrzymania w czystości. Większość modeli wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, żeby usunąć zabrudzenia.

Nosidełka oczywiście posiadają również wady. Nawet najlepiej regulowany produkt trzeba w końcu wymienić na większy. Podczas zakupu zawsze musimy sprawdzić wagę dziecka, dla której dedykowane jest dane nosidełko. Za mały produkt można jednak sprzedać lub oddać znajomym. Warto też wziąć pod uwagę, że w nosidełku pozycja dziecka zawsze będzie w pewnym stopniu wymuszona. Podczas noszenia w chuście, nogi malucha są naturalnie ułożone. W nosidełku, zostają umieszczone dość szeroko, ponieważ dziecko znajduje się w pozycji siedzącej. Warto więc poczekać, aż maluch sam nauczy się siadać i dopiero wtedy zacząć używać nosidełka.

Chusta do noszenia – czy warto się na nią zdecydować?

Coraz częstszym widokiem na polskich ulicach jest rodzic, niosący dziecko w chuście. Niektórzy wciąż jednak obawiają się, że nie będą potrafili odpowiednio zawiązać chusty. Rzeczywiście, jest to umiejętność, którą po prostu trzeba zdobyć. W razie wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z usług doradcy noszenia dzieci w chustach. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka wskazówek, żeby następnym razem zrobić to samodzielnie. Konieczność nauki odpowiedniego wiązania materiału jest w zasadzie jedynym minusem chustowania.

Chusta do noszenia, w przeciwieństwie do nosidełka, może być stosowana od pierwszego dnia życia. Powinniśmy jednak pamiętać, że na początku należy nosić malucha w pozycji poziomej. Dopiero, gdy niemowlę nauczy się trzymać główkę, możemy nosić je pionowo. Bliskość i naturalne ułożenie ciała sprawiają, że maluch jest spokojniejszy i chętnie towarzyszy rodzicom w codziennych czynnościach.

Ostateczny wybór między nosidełkiem a chustą zawsze należy do rodzica. Przed zakupem warto jednak dobrze przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here